1912 yılındaki ilk kuruluşundan bugüne geçen 100 yılı aşkın zamanda Allsteel adı hep liderlikle eş anlamlı olagelmiştir.

Firma elektrik endüstrisine çelik dolaplar üretirken daha sonra büyük buhran öncesi ABD pazarında çok rağbet gören çelik saklama dolapları üretimine geçmiş daha sonra 2. Dünya Savaşını takiben bu alanda yenilikler ortaya koyarak çelik endüstrisindeki gelişmelere paralel olarak çelik masa ve ilk defa çok çekmeceli çelik ofis dolaplarını ve takiben ilk defa yatay dosya saklama çekmecelerini tasarlayıp üretmiştir.

O yıllardan bugüne geçen dönemde hızla büyüyen işlerinde her zaman yeniliği, liderliği ve ilk günden bu yana hiç taviz vermediği yalınlık, işlevsellik ve yüksek kalite standardını temel prensip olarak bu günlere taşımıştır.

Zaman içerisinde tüm ofis sistemlerini tasarlayıp üreten bir konuma gelen ALLSTEEL firması sürekli olarak toplam mekân tasarımında "Daha iyi çalışma ortamı en iyi nasıl oluşturulabilir?" üzerine felsefesini kurgulamış ve bu yönde sürekli innovasyon ile daima en iyi ofis ortamını gerçek hayatın kullanımından hareket ederek tasarlamış ve üretime geçirmiştir.

Tasarım ve üretim prensibini bugünün ihtiyaçlarından çıkarak geleceği de içine alacak bir anlayış ile sürdürmektedir.

Buradaki amaç ise ofisteki çalışma ve sosyalleşme ortamını oluşturan tüm unsurları çevresel bütünlük içinde, insan merkezli dikkate alarak tasarlanan çalışma ortamlarının insana ilham verdiği ve verimliliği artırdığı noktasından çıkmaktadır.

ABD merkezli HNI grup çatısı altında yer alan ALLSTEEL ofis mobilya ve oturma sistemleri firması ABD ve Çin' de bulunan iki ana üretim tesisi ile ofis mobilyaları ve sistemlerinde dünyanın 2. büyük, ofis oturma sistemlerinde ise uzak ara en büyük üreticisi konumundadır.

7.000' den fazla çalışanı ile bu sektörde özellikle öne çıkan Allsteel, son yıllarda arka arkaya kazandığı tasarım ödülleri ile ürün tasarımında FARKLILAŞTIĞINI net olarak ortaya koymaktadır.

Allsteel ürünleri AGK tarafından stoklu olarak derhal teslim şeklinde olmakla birlikte projeler için komple çözüm üreterek pazarlanmaktadır.
Allsteel kazandığı sayısız tasarım ve kalite ödülleri ile kendisini farklılaştırmış ve üretimini yapmakta olduğu ürünlerin tamamı için toplu olarak, Indoor Advantage veya Indoor Advantage Gold ve BIFMA belgelendirmelerini ve LEED-CI kredilendirmesini tümü ile birden alabilmiş ilk ofis mobilya ve oturma sistemleri üreticisidir.

Resmi siteye gitmek için tıklayınız.

Diğer Markalar