TARİHÇE

AGK Yer Kaplamaları Ltd.  1986 yılında Türkiye’ de henüz bilinmeyen KARO HALI (Modular soft flooring) ürünlerinin pazarlama ve satışını yapmak üzere kurulmuştur. Ülkemizin kapalı ekonomiden çıkmaya yeni başladığı ve iç mimaride yepyeni ürün ve kavramlara açılımın başladığı bu dönemde, Türkiye’ de “KARO HALI” konseptini ilk defa tanıtarak satış ve pazarlamasında öncü ve lider konumunda bir kurum olarak günümüze kadar faaliyetini sürdürmüştür.

AGK Yer Kaplamaları' nın felsefesi “Doğru yere, doğru ürün, doğru fiyat” olmuştur. İhale şartnamesi oluşturulmasından başlayıp, doğru ihtiyacın belirlenmesi, metrajın hesaplanması, lojistik zincirin kurulması, döşenmesi ve sonrasında bakım da dahil olmak üzere, A’ dan Z’ ye; 7/24 hizmet veren, mimar ve tasarım camiasının beklentilerine cevap verebilecek şekilde organize olmuş, her sınıf ve nevi yumuşak yer kaplamalarının ithalatı ve uygulamasında uluslararası faaliyet gösteren, kendi konusunda Türkiye’ nin en öne çıkan ve markalaşmış bir firmasıdır.

AGK Yer Kaplamaları, hemen tüm alanlara doğru ihtiyaca uygun farklı halı kaplaması tedarik edebilen bir kurum olarak konseptini kendi sınıfında en iyi ürün, en doğru bilgi ve teknik donanım ile en üstün hizmet kalitesinde sunmak olarak kurgulamış, dürüst ticaret ilkesini gerçek anlamı ile benimsemiş bir kuruluş olarak, 30. yılını idrak etmekte olduğu bu tarihe kadar ekonominin en zor şartlarında dahi hizmet kalitesini sürdürebilmiştir.

AGK Yer Kaplamaları, dünyanın tartışmasız en büyük ve en geniş ürün yelpazesine sahip halı (duvardan duvara, karo halı, parça halı ve diğer yumuşak yer kaplamaları) üreticisi olan SHAW FLOORS USA ile “stratejik ortaklık” prensibi içinde çalışmakta, tüm iş süreçlerini elektronik ortamda gerçekleştirmektedir. Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan kendi hizmet ofislerinden müşterilerine en yakın, günümüzün gerektirdiği çağdaş iletişim, kurum içi ve dışı eğitim, etkili ve üretken çalışma yöntemlerini kullanan personeli ve kendi bünyesinde eğitilmiş döşeme ve hizmet ekibi ile müşterilerine gerçek anlamda “kusursuz, eksiksiz mal ve hizmet” ulaştıran bir kurumdur.

Ticari başarılarla dolu geçen 28 yıllık bu süreçte, kendi markalarını da çıkarmış olan AGK Yer Kaplamaları; karo halıda FLORONE CARPET TILES, Axminster halıda GLENMORE AXMINSTER, el dokuması halıda ise AGK HAND TUFT markaları ile en kaliteli ürünleri Türkiye ve dış pazarlarda prestijli projelere sunmaktadır.

Türkiye’ de yerleşik yabancı sermayeli şirketlerinin % 90’ a yakını için çözüm ortağı olan AGK, aynı zamanda Amerikan devletine ait farklı illerde bulunan sivil ve askeri yapıların halı kaplaması taahhütlerini yüklenmiş ve elan devam etmektedir.

AGK Yer Kaplamaları; "PROJE YÜRÜTME VE YÖNETME" anlayışına uygun  ekip çalışmasını Türkiye' de ilk defa uygulayarak 30 senedir sürdüregelmiş  ve kendi sektörü içinde liderliğini kanıtlamış bir kurum olarak "DOĞRU" yu arayan tüm kamu, özel sektör ve yabancı kuruluşların tercihi olmaya devam etmektedir.