Dünya genelinde hızla yükselen bir trend ile yeni jenerasyon yer kaplaması olarak ortaya çıkan LVT; (açılımı ile LUXURY VINYL TILE) aşınmaya dayanıklı, esnek ve hijyenik olması özellikleri ile, özellikle son 3 yıl içerisinde hemen her mekânın zeminine girmiş bulunmaktadır.

Türkiye ile birlikte Azerbaycan temsilciliğini üstlenmiş olduğumuz NOX markası; kökleri kimya mühendisliğine dayanan, 1994 yılında sadece Luxury Vinyl Tıle  inovasyonuna odaklanarak  başladığı üretimini bugün 50 ülkeye yayılmış satış ağı ile ve bu ürün gurubunda LVT üretim endüstrisinin INNOVASYON  lideri olarak sürdürmektedir. Güney Kore merkezli firmanın diğer önemli üretim üssü Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Bu ülkede Amerikan pazarının en önde gelen yer kaplaması pazarlayan ve üreten firmalarına özel Yer Kaplamaları üretimi yapmakta ve pazar lideri konumundadır.

NOX firması, LVT Zemin Kaplamalarında sadece en üstün ve gelişmiş özelliklere sahip olması yanında, ürün kompozisyonunu oluşturan her biri ayrı özellikteki katmanları da tamamen kendisi geliştirip üreten ilk ve tek kuruluş olarak tanınmaktadır. Bu özellik, NOX için üretim sürecinde tüm kalite değerlerini ayrı ayrı, tek elde ve bütünleşik olarak kontrol edebilmesine imkân sağlamsı yanında; üretimde inovasyonun devamlı ve sürdürülebilir olmasını temin etmektedir.

NOX' un LVT Yer Kaplamalarında Dünya lideri olması bu özelliğinden kaynaklanmaktadır. Dünya’da ilk defa CLICK (kilitli geçme) sistemini tasarlayıp, geliştiren ve patentini almış firmadır. NOX, KARO VE PLANK ürünlerinin her komponentini (bitmiş ürünü meydana getiren her katmanı) tamamen kendi geliştirip üretmekte olduğu KORE' de bulunan 5 farklı tesisinde entegre dikey üretim disiplini altında çalışmaktadır. Elan, tek başına LVT Yer Kaplamaları üretiminde özellikle son 3 yılda her yıl %30 üzerinde gerçekleşen büyüme oranı ve ABD' de devreye giren yeni üretim tesisi ile birlikte Dünyanın en büyük üreticisi konumundadır.

NOX' u tanımlayan 3 temel prensip üzerinden kurum hedefi; firmanın kurucusu tarafından aşağıdaki gibi sıralanmıştır;

  • İnsana çevreye odaklı üretim anlayışı ile Dünyanın en iyisi olmak.
  • Bünyemizdeki insan kaynakları ve kimya mühendisliği geçmişimiz ile inovasyonda öncü ve lider olarak, daima “İLK” leri sunan olmak.
  • Pozitif enerjiye dayalı, işimize bağlığımız ve inancımız ile her koşulda, her konuda ve her defasına ve daima en doğrusunu yapan firma olmak.

AGK Yer Kaplamaları olarak “SQR2” (SQUARED2) markamız ile pazara sunmuş olduğumuz LVT Karo ve LVP Plank (parke) ürünlerini geniş renk/desen ve ebat skalası ile STOK tan sunmakla beraber, her ölçekte proje için üretici firmanın sınırsız sayılabilecek desen ve renk seçenekleri üzerinden projeye uygun tedarik sağlayabilmekteyiz.

LVT Yer Kaplamaları piyasada LVT Zemin Kaplamaları, LVT Parke, LVT Karo olarak da bilinmektedir.

www.sqrvinyltiles.com web sitemizden ürün çeşitlerini detaylı inceleyebilir; STOK çeşitlerini görebilir ve broşürümüzü indirerek detaylı teknik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Size daha yakından hizmet sunmak için (0544 245 4254) hattımızdan satış temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Resmi siteye gitmek için tıklayınız.

Diğer Markalar